Muzyczny Przybornik - Szkolenie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej
marzec 2018
ponwtśrczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Legenda:
1  rezerwacja niemożliwa
1  brak miejsc wolnych
1  dzień bezpłatny
1  termin wydarzenia
1  wybrana data

10
sobota
14.00
Muzyczny Przybornik. Szkolenie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - Pałac Ostrogskich
Okólnik 1, 00-368 Warszawa
Muzyczne miniatury Krótkie utwory muzyczne na pojedyncze instrumenty stanowią wdzięczny temat dla dzieci w wieku przedszkolnym, ponieważ dzieci mogą wysłuchać ich w całości. Podczas kursu przyjrzymy się wybranym miniaturom fortepianowym i skrzypcowym oraz poznamy kilka piosenek dla dzieci Witolda Lutosławskiego. Plan kursu: 14.00-15.30 Piosenki dla dzieci Witolda Lutosławskiego, prowadzenie: Karolina Tańska i Paulina Tuzińska 15.45-17.15 Miniatura skrzypcowa, prowadzenie: Wojciech Walasek 17.30-19.00 Miniatura fortepianowa, prowadzenie: Joanna Laszczkowska

10 grudnia 2023, g. 9.00-15.30

Jeśli uczysz w przedszkolu i lubisz muzykę, to szkolenie jest dla Ciebie. Nie musisz być nauczycielem rytmiki, nie musisz też mieć wcześniejszych doświadczeń z nauką muzyki. Dołącz do nas, a my pokażemy Ci, jak włączyć muzykę w życie Twojego przedszkola! Na szkolenie zapraszamy również rodziców przedszkolaków oraz wszystkich zainteresowanych edukacją muzyczną.

Dziecko czuje. Jakie są dziecięce emocje i jak dzieci je wyrażają? Czy muzyka może ułatwić poznawanie emocji i radzenie sobie z nimi? Na te pytania odpowiedzą psycholożka Justyna Rokicka (autorka bloga Godzina dla siebie) i muzykoterapeutka Kinga Majchrzak (prowadząca grupę na Fb Usłysz dźwięki), pokazując konkretne sposoby wykorzystania muzyki do pracy z emocjami dzieci.

Muzyka to gra. Pomysłów na zabawy muzyką nigdy za wiele, dlatego w dalszej części szkolenia skupimy się na wymianie doświadczeń. Gdzie w otaczającej nas przyrodzie kryje się muzyka? Wspólnie z rytmiczką Anną Maligą (prowadzącą stronę Maligrajki) odkryjemy muzyczne zjawiska, na które natrafiamy podczas spacerów z dziećmi. Wraz z Aleksandrą Tkaczyk (prowadzącą różne zajęcia muzyczne, pomysłodawczynią i założycielką Naszej Pracowni) i Joanną Jęczmionką (znaną jako Pani Rytmika) podzielimy się dostępnymi w Internecie i najnowszych wydawnictwach dobrymi praktykami, związanymi z budowaniem relacji przedszkolaków między sobą i z rodzicami, a także zabawami muzycznymi, instrumentacją piosenek z repertuaru przedszkolnego oraz obecnością muzyki w życiu przedszkola. Będzie to także okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami szkolenia.

Szkolenie ma charakter praktyczny: prezentujemy konkretne zabawy i sposoby pracy z konkretnymi utworami muzycznymi. Każdy nauczyciel otrzyma komplet materiałów podsumowujących szkolenie, do których będzie mógł sięgnąć w przyszłości. Uczestnicy poznają też kilka utworów z mniej znanego repertuaru muzyki polskiej wraz z pomysłami na wprowadzenie ich do zajęć przedszkolnych.

Podczas szkolenia zapewniamy kawę, herbatę i ciepły posiłek. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Miejsce: Sala konferencyjna NIFC